Švelnus Vėjas
  • Naujienos
  • Apie mus
  • Galerija
  • Fotostudija
  • Kainos
  • Kontaktai
  • Atsiliepimai

Vestuviniai žiedai 

6/4/2015

0 Comments

 
Picture
Vestuviniai žiedai jau tokia sena tradicija, kad jų tiesiog nediskutuotinai reikia, taip, kaip vestuvinės suknelės ar puokštės. Kiekvienai porai jie skirtingai svarbūs, bet ar žinojote kokia žiedų, visą gyvenimą puošiančių mūsų rankas, istorija?

Tradicija apsimainyti žiedais per vestuves atsirado tik XVII amžiuje. Senovėje mūsų protėviai vertino apskritą žiedą – šiandieninį ištikimybės ir santuokos simbolį – pirmiausia, kaip apsaugos ženklą. Manoma, kad tradicija per vestuves apsikeisti žiedais kilusi iš senovės Egipto. Senovėje aukso žiedus atstodavo žiedai iš augalų, žolės ar net plaukų, o pagonybės laikais žiedai turėjo ir magiškų galių. Šis papuošalas iš dalies kildinamas iš kilpos, kuri saugo nuo piktųjų dvasių, blogio, išdavystės. Žmonės vestuvinius žiedus laikė ne tik santuokos, bet ir amžinybės, nemirtingumo, gero gyvenimo ir sveikatos simboliu. 
Uždara žiedo forma simbolizuoja amžinybę, o brangi medžiaga iš kurios jis padarytas – branginamą, stiprų jausmą tarp sutuoktinių. Auksas simbolizuoja pastovumą ir tobulybę. Jis visais laikais buvo labai vertinamas, kaip brangiausias ir sunkiai pasiekiamas. Tai siejama ir su prasme žieduose – Jūs vertinate sutuoktinį, kaip didžiausią vertybę. Mylintys sutuoktiniai nenusiimdavo vestuvinio žiedo, tikėdami, kad jis saugo jų šeimyninę laimę ir meilę.


Katalikų bažnyčios Santuokos sakramento apeigose jaunavedžiai, vienas kitam užmaudami vestuvinį žiedą, sako: „Imk šį žiedą – mano meilės ir ištikimybės tau ženklą“.
Anot klebono Zenono Degučio, šie žodžiai ir atskleidža žiedo simboliką.

Picture
0 Comments



Leave a Reply.

    Naujausi įrašai

    All
    Apie Baimę Svajoti
    Jaukus Ruduo
    Keturios Kartos
    Kur Skrenda Pienių Pūkai
    O Kas Jums Yra Laimė?
    Pagaliau Pavasaris
    Prieš Pat Užmiegant
    Receptas
    Švelnus Vėjas
    Vasara Ateina
    Vintage Sunday Blusturgis Ryšių Kiemelyje 2015 05 03

    RSS Feed

    Archyvas

    March 2017
    October 2015
    June 2015
    May 2015
    April 2015
    March 2015
    November 2014
    August 2014
    June 2014
    May 2014
    April 2014

© Švelnus Vėjas